שיפוץ חדרי האמבטיה

[rev_slider alias="p4"][/rev_slider]

  כמעט כל אדם באשר הוא יעבור דירה לפחות פעם אחת בחייו. במהלך מעבר הדירה ברוב המקרים ניתקל בצורך לשדרוג, לשינוי, לשיפוץ ולניקיון המצב הנתון של הדירה הקיימת. הדירה, כידוע, מורכבת מחדרים רבים ומחללים פונקציונליים נבחרים. אחד המרכיבים הבולטים ביותר והנפוצים ביותר בתחום שיפוץ ושדרוג הבית בעת מעבר הוא שיפוץ חדרי אמבטיה.

  077-6021183

   

  למה צריך בכלל לשפץ ולשנות? ראשית, כמובן לכל אדם יש הסגנון העיצובי שלו, לכל אדם ולכל משפחה יש את קו העיצוב המתאים להם, לכל משפחה יש את דרך החיים שלה ואת ראיית החיים ותפיסתם באופן שונה ומגוון. לפעמים המראה והעיצוב  הקודמים של הדירה- הגם שהייתה מרשימה ויפה במיוחד- כבר אינם תואמים את הסגנון ואת קווי המתאר העיצוביים של הדיירים הנוכחיים.

  בנוסף, לא פעם קורה שבעת מעבר דירה, בין אם מדובר ברכישת דירה ממש ובין אם מדובר בשכירתה בלבד- יש כמובן צורך לשדרג, לטפח ולתקן נזקים קיימים ומצב לא רצוי קיים. במקרים אלו השיפוץ כמובן ייעשה על ידי בעל הדירה הקודם על מנת להעלות את ערך הנכס לפני מכירתו ולהשביח אותו בפני רוכשים פוטנציאליים או על ידי הרוכש החדש שרוצה להתאים את מבנה הדירה וסגנונה לאורח חייו, השיפוץ ייעשה לפעמים על ידי המשכיר- בעל הנכס הקבוע או על ידי השוכר- הדייר הארעי שמחליט ליזום שיפוץ ושדרוג לשם שיפור תנאי המחיה והמגורים שלו- בפרט כאשר מדובר על שכירות לטווח ארוך שאז כדאי גם לשוכר לעגן את שיפוץ הדירה בכלל ושיפוץ חדר האמבטיה בפרט כחלק משדרוג המבנה שבו יגור שנים רבות.

  אנחנו רוצים להציע לכם ללמוד- איך ניתן לבצע שיפוץ דווקא בחדרי אמבטיה שהם כאמור מהחדרים המורכבים והמשופצים במיוחד.

  כאמור, פעמים רבות מרחב הדירה משופץ באופן מלא, שוטף ויסודי, באופן ראוי ונכון בבסיס המעבר, ואולם לא פעם מבקשים הדיירים לחסוך ולשפץ אך ורק את החדרים הפונקציונליים ביותר- המורכבים יותר לשדרוג ולשינוי- מטבח וחדרי האמבטיה.

  שהרי חדרי השינה- לרוב אינם מורכבים מאפשרויות רבות של שיפוץ ו/ או שדרוג, אלא אך ורק ריצוף מחודש ו/ או טיוח וצביעת קירות בלבד.

  כפי שציינו לעיל, כידוע, שני החדרים הפונקציונליים והמרכבים ביותר הן מבחינת שימוש בפועל והן מבחינת שדרוג ושיפוץ- הם חדר המטבח וחדר האמבטיה. חדרים אלו גורמים בעיקר להזמנה של בעלי מקצוע בתחום הבינוי והשיפוץ והם גם יהוו חלק גדול במיוחד מעלות השיפוץ בכל מקרה.

  אז ממה בעצם מורכב שיפוץ חדרי אמבטיה? מדוע הוא מרכב ויקר יותר?

  כידוע, חדר האמבטיה הוא אחד החדרים הבנויים באופן תכנוני, אדריכלי והנדסי- מהמורכבים ביותר בעת בניית מבנה. הוא מהמורכבים בחדרי הבית. חדר האמבטיה מכיל לרוב גם חלל רחצה, גם כיור צמוד נלווה ולפעמים גם את השירותים, ואז הדבר אפילו מורכב עוד יותר..

  חדר האמבטיה מעצם טבעו ותפקידו הפונקציונלי תמיד בנוי ממצבור של צינורות מים, מתגים, נקודות חשמל רבות- למאור, לתנורי חימום, להנגשת מכשירי חשמל שימושיים בחדר זה, כגון: מכשיר מכונת הגילוח, מכשיר הפן להחלקת ולייבוש השיער ועוד.

  כמובן, חדר האמבטיה בניגוד לשאר חדרי הבית תמיד מורכב גם מבחינת עיצוב הקירות שבו- מכיון שהוא נחשב "חדר רטוב", הרי שחדר האמבטיה אינו צבוע לרוב כמו שאר חדרי הבית, אלא מורכב מחיפויי קיר מלא או חלקי, בגובה על פי דרישת הלקוח, טעמו העיצובי האישי וצרכיו – חיפוי קיר של קרמיקה, אבני פירוק, זכוכית ועוד.

  יש לזכור שחדר האמבטיה בהיותו חדר מלא מים ואדים- אסור לו להיות צבוע כשאר חדרי הבית, שכן אחרת המים עלולים לגרום לנזקים שעלולים אף להיות קשים לאיטום החדר כולו.

  לכן, חדר האמבטיה, כאמור, חייב להיות מחופה ככל האפשר באבני חיפוי על מנת למנוע נזקי הרטבה וצנרת. כמו כן, שיפוץ חדרי האמבטיה לא פעם יעסוק אפילו בדלת החדר – לעתים קרובות אדריכלים ובעלי מקצוע מיומנים המבינים דבר- מציעים כבר בעת הבנייה או השיפוץ- לבחור עבור ה"חדרים הרטובים" בבית- הם חדרי האמבטיה וחדרי השירותים- דלת שונה משאר חדרי הבית- הם מציעים לשדרג את הדלת על מנת שתהיה דלת שאינה מתמוססת במים או מתקלקלת בקרבתם. הם מציעים לבחור בחדרים אלו דלת העמידה עד כמה שאפשר למים.

  אז בעצם ממה מורכבות עבודות השיפוץ בחדרי האמבטיה? ראשית, כמובן, יש לסקור את גודל החדר עצמו ואת האביזרים שהוא מכיל- אמבטיה, כיור, שירותים, חיפוי קיר ועוד. לאחר מכן יש להחליט ולחשב מראש מה סדר הגודל של השיפוץ הרצוי- האם כל החלל ישופץ? האם רק חלקו?

  יש לזכור שבביצוע הזמנה של שיפוץ חדר האמבטיה כולו- מצד אחד אנו מבצעים שינוי תכנוני ואדריכלי גדול, יסודי וחד פעמי, אך מצד שני אנחנו חשופים יותר לנזקים ו/ או לשינוי גדול יותר ממה שתכננו מלכתחילה.

  בשלב מאוחר יותר- נערוך רשימה סופית, מוגדרת ומסודרת של גודל השיפוץ, רוחבו ומה הוא בדיוק מכיל. בשלב זה של שיפוץ חדרי האמבטיה- עלינו לחפש איש מקצוע אדיב, אמין, מקצועי, ראוי ובעל ניסיון. חייבים לזכור שבעת שיפוץ חדרי אמבטיה, לעתים קרובות נדרשים לשתף פעולה לא רק איש מקצוע אחד אלא כמה מהם.

  העבודה שכוללת לרוב- שבירת חיפוי קיר והסרתו, החלפת אמבטיה, שינוי / הורדה / הוספה של  מספר ומיקום נקודות מים או / ו חשמל בחדר זה, פירוק שירותים והרכבתם מחדש, פירוק והרכבה מחודשת של כיור, החלפת דלת כניסה ועוד.

  לכן, כאשר עוסקים בשיפוץ חדר אמבטיה בפרט- יש להקפיד ולשים לב למצוא בעל מקצוע רב תחומי, בעל מקצוע מתחום השיפוצים שיוכל להיות בקי בתחומים רבים, שיוכל לסייע לכם בשיפוץ החדר כולו על מגוון המורכבות שיש בו.

  כרגיל- אנחנו ממליצים תמיד לקבל המלצות וחוות דעת מלקוחות קודמים ומרוצים. רצוי ואפילו חובה לא להתעצל – לקום וללכת פיזית ולבחון את עבודות השיפוץ הקודמות באתרי עבודה קודמים של בעלי המקצוע. רק כך תוכלו לאמוד, לבחון ולהעריך את עבודתו המוגמרת של בעל המקצוע.

  רק כאשר אתם משוכנעים באופן ברור וחד משמעי שאיש המקצוע בתחום שיפוץ חדרי האמבטיה שבחרתם- הוא אכן ראוי ומוסמך, מקצועי והגון- תחתמו איתו על הסכם מחייב של עבודת השיפוץ.

  ההסכם של שיפוץ חדרי אמבטיה חייב לכלול כמובן- לא רק את סוג העבודה, גודלה ומורכבותה, אלא גם את המחיר ההוגן והמוסכם שתקבעו לאחר סקר מחירים מקיף, וכמובן את לוחות הזמנים שבהם יהיה חייב איש המקצוע לעמוד. אל תשכחו לרגע- שבזמן השיפוץ בכלל ובזמן שיפוץ חדרי אמבטיה בפרט- שעלול לארוך ימים ואף שבועות- החדר בדרך כלל יושבת לחלוטין משימוש.

  אנחנו מציעים לכם להיעזר בנו על מנת לקבל שירות של אנשי מקצוע טובים, מנוסים ומיומנים בתחום חדרי האמבטיה.