טיפול ב רטיבות בקיר – שירות מהיר ומקצועי

[rev_slider alias="p4"][/rev_slider]

  מתי נוצרת רטיבות בקיר מבנה? מה גורם לרטיבות מלכתחילה ומה מוביל בעצם לרטיבות המצטבר עליו? האם הנזק הוא הפיך או מתמשך, קבוע ובלתי הפיך? מה עושים כשזה קורה? איך מטפלים ברטיבות בקיר? האם אפשר לטפל בבעיה זו לבד או שכדאי או אף חובה להזמין בעל מקצוע?

  אז אם גם לכם יש לפתע רטיבות בקיר- איך מטפלים בה?

   

  077-6021183

   

  ראשית, חשוב להבין ממה בעצם נגרמת הרטיבות בקיר? למה בעיה זו קורית? מה מתקלקל כדי שהיא תצוץ ותתרחש? חשוב לרדת לשורש מקור הבעיה, כמובן, על מנת שנוכל להימנע מאותם גורמי סיכון בעתיד ובכך נוכל ליצור סביבה יבשה ולמנוע ככל האפשר וככל שהדבר תלוי בנו ובמשתמשי המבנה הנוספים רטיבות בקיר.

  לעתים מופיע כתם של רטיבות, לחות או אפילו עובש על הקיר. צריך וחשוב לזכור שבעיה זו של רטיבות על קירות מבנים היא בהחלט בעיה נפוצה ומוכרת מאוד בישראל.

  ברוב המקרים הבעיה עדיין קלה ואז ניכר רק כתם של רטיבות או לחות על הקיר, לפעמים במקרים אחרים הפגם כבר מוחמר מחוסר טיפול ומהזנחה ואז ניתן למצוא כבר נקודות שחורות ולחות או אפילו עובש ירקרק. גם אז אם לא טיפלנו בזמן – ואנחנו, רובנו- אוהבים לחכות לרגע האחרון- קרוב לוודאי שנמצא טפטוף מתקדם מהקיר או / ו מהתקרה.

  חשוב להבין ולזכור, שנזק של רטיבות על הקיר- אינו נזק פשוט ואינו נזק "רגוע". נזק הרטיבות עלול כמובן להתפשט – לגדול- להחמיר. ואז ככל שאנו לא נתעורר לטפל בנזק הרטיבות בקיר בזמן- כשעדיין מדובר "רק" בכתם של לחות על הקיר – נמצא את עצמנו לצערנו עם קיר מתפורר, עם פגיעה חמורה, משמעותית וחסרת תקדים בטיוח ובמבנה עצמו.

  וכמובן- אם הכתם הלא מטופל הפך כבר להיות בועת מים וטפטוף אקטיבי- הרי שניתן לדבר על נזק של ממש – נזק חמור ומתקדם לעתים לרכוש, לחפצים המצויים בתוך הבית ממש.

  יש לזכור ולשים לב- חפצים אלו עלולים להיות חשמליים ואז הרטבת כרוכה ממש בסכנת חיים, חפצים אלו יכולים להיות יקרים מאוד ואז כמובן הנזק יהיה בעיקר כספי, לעיתים נזק שמערב לצערנו הפסד ממון רב.

  וכמובן חפצים יכולים להיות גם בעלי ערך סנטימנטלי – רגשי ואז אותם חפצים בעלי מטען רגשי טעון ומשמעותי עלולים להירטב ולהינזק כתוצאה מרטיבות שלא טופלה.

  אתם בוודאי לא רוצים להגיע למצב כזה של נזקים. אז אם גם לכם יש רטיבות בקיר- איך מטפלים בה? כאמור, ראשית חשוב ללמוד ולרדת לעומק הגורמים לבעיית הרטיבות על מנת להתחקות אחרי שורש הבעיה ולהתמודד עם הבעיה באופן מוקפד, מקצועי ויסודי.

  בעיקרון- אם ננסה לסכם את הגורמים העיקריים המהווים את הסיבות הנפוצות והמשמעותיות לרטיבות בקיר- נוכל לאפיין אותן או בגלל חוסר באיטום איכותי ותקין- חוסר איטום לקירות המבנה ו/ או לתקרתו יגרום בסופו של דבר – חדירת נוזלים – גשמים, מי ברז, מי מרזבים ועוד. כאשר הרטיבות תוביל לעובש ולאחר מכן הטפטוף יהיה פעיל ומשמעותי ולבסוף יוביל לנזק משמעותי בטיוח המבנה ולפגום אותו באופן חסר תקדים ובלתי הפיך.

  סיבה נוספת שעלולה להוביל לרטיבות בקירות מבנה נעוצה בנזילה אקטיבית של צנרת פעילה- ככל שהדירה היא בקומפלקס של בניין שלם- הרי שפגם בצנרת של דירה אחת יוביל באופן הכרחי לנזקי נזילה לדירה התחתונה.

  גורם נוסף משמעותי לא פחות להיווצרות רטיבות בקירות מבנה היא כמובן הבלאי הטבעי של המבנה. לא פעם אנו רואים בניינים מטים ליפול ומבינים שגם הם היו פעם חדשים… אלא שההתיישנות הטבעית ותהפוכות מזג האוויר גרמו לבלאי טבעי שאם לא תוקן בזמן גרם לנזק משמעותי.

  אז מה עושים כשמגלים רטיבות בקיר? חשוב לזכור שרטיבות בקיר מסנה אינה רק נזק אסתטי של קילוף טיח או השחרת הקיר, אלא יותר מזאת- היא נזק משמעותי גם לבריאות המשפחה בעצם היותה גורם לעובש ולרטיבות לא רצויה שעלולה להוביל להצטברות חיידקים ומחלות.

  אז- רטיבות בקיר- מה עושים? ראשית- חשוב להזמין בעל מקצוע מיומן ובעל ניסיון. למה? כי רצוי ואף מומלץ לאתר את המקור הראשוני של הרטיבות. איש מקצוע מיומן ואחראי ידע לאתר את מקור הרטיבות ללא שבר לקירות ו / או נזקים למבנה.

  החברה שלנו ריכזה עבורכם אנשי שירות מקצועיים ובעלי ניסיון כדי שתוכלו להיעזר בהם בעת הצורך.