עבודות ביוב, יצאת צדיק

עבודות ביוב – כל מה שצריך לדעת!

מערכת הביוב היא מערכת גדולה, מסועפת ופעילה, שתפקידה הוא ניקוז שפכים מאזורי מגורים ותעשייה של בני אדם, ופינויים אל מקומות מתאימים. בכל בית ישנו חיבור למערכת הביוב, ולמעשה המים אשר זורמים אל הכיור, האמבטיה, האסלה וכדומה – מגיעים ישירות אל מערכת הביוב העירונית – משם מועברים השפכים אל היעדים המתאימים להם.

 

077-6021183

 

עבודות ביוב

מערכת הביוב, כמו כל מערכת אחרת, אינה חסינה מפני תקלות ובעיות. לעיתים קרובות יש צורך בעבודות ביוב שונות, שמטרתן הוא תיקון של תקלות שונות במערכת הביוב. שתי התקלות העיקריות אשר נפוצות בצנרות הביוב הן סתימות בצנרת, ונזילות מן הצנרת. כאשר מדובר בנזילות בצנרת, אשר נובעות מחדירה של שורשים, מפיצוץ בצנרת או בבעיות איטום שונות, יש לטפל במקור הבעיה באופן נקודתי, באמצעית המתאימים. אך מה קורה כאשר נוצרת סתימה במערכת הביוב?

פתיחת סתימות ביוב

סתימות שמתרחשות בצנרות מים ביתיות הן לרוב סתימות פשוטות, שגם ללא ידע מקצועי ניתן לפתוח באמצעים ידניים פשוטים. אך כאשר מתרחשת סתימה בצנרת הביוב, נוצרת בעיה – הצנרת רחבה מאד, עמוקה מאד, והיא אינה נגישה, כך שאמצעים ידניים פשוטים אינם יכולים לסייע בפתיחת סתימות ביוב. לכן, כאשר מזמינים אינסטלטור לפתור בעיה של סתימה במערכת הביוב, עליו לעשות שימוש בעזרים שונים, אשר מסייעים לו להגיע לעומקה של הצנרת ולפתור את הבעיה.

שאיבות ביוב

על מנת לפתוח סתימה במערכת הביוב, לעיתים קרובות משתמשים במכשיר שנקרא "ביובית" – זוהי, למעשה, משאית גדולה אשר מכילה ציוד יניקה מקצועי ומתקדם, ומערכות נוספות לטיפול בצנרת הביוב. באמצעות הביובית, ניתן לפתוח את הסתימה בצנרת הביוב בשתי דרכים עיקריות: דרך אחת היא באמצעות שאיבות ביוב, כלומר שאיבה בעצמה חזקה של תכולת הביוב, מה שמשחרר גם את החומרים שגרמו לסתימה. הדרך השנייה היא שטיפה של צינור הביוב בלחץ מים חזק, דבר שעשוי, לעיתים, לשחרר את הסתימה. שאיבות ביוב נועדו לא רק לפתיחת סתימות, אלא גם לטיפול בהצטברויות של שומן בצנרת הביוב, או לריקון של בורות שומן ייעודיים.