סתימה בביוב בחצר או בבית – יצאת צדיק

[rev_slider alias="p4"][/rev_slider]

  סתימה בביוב בחצר

  אז מתי בעצם צריכים לפתוח סתימה? מתי נזדקק לפתוח סתימה בבור הביוב שבחצר? מה כוללת עבודה זו? מי אמור בסופו של דבר לבצע אותה בפועל? אם אתם גרים בבית פרטי אבל מושכר- מי אמור להזמין את העבודה ולשלם עבורה- האם בעל הבית הקבוע אמור לדאוג לסתימה בבור הביוב או שמא השוכר הדייר הלא קבוע, האקרעי שמשתמש בנכס לנוחותו ולרצונו, אך לעולם כנראה לא יהיה הבעלים הקבועים? על מי חלה האחריות על בורות הביוב שבחצר? מי אמור לפתור את התקלות ה"החוץ ביתיות" האלו?

   

  077-6021183

   

  כל מי שגר בבית פרטי במיוחד ובפרט- אבל גם דיירים בבניין עירוני ומשותף בוודאי שמעו לא פעם על סתימה בביוב בחצר המבנה ועל הצורך הדחוף והמידי לתפוח סתימה בבור הביוב או / ו בצינורותיו. אז איך עושים זאת? למי קוראים? למה זה קורה?

  ראשית, חשוב להדגיש שסתימה בביוב בחצר אינה נובעת תמיד מהזנחה ומחוסר אחריות של מישהו.

  טיפול בצנרת הבית- גם בחלק הפנימי ובוודאי שכל שכן בחלקים החשובים והחיצוניים שלה דורש טיפול ומעקב לאורך זמן.

  לא פעם קורה שגם הדיירים הראויים והאחראיים ביותר – נדרשים להזמין איש מתחום המקצוע על מנת לשחרר סתימה בביוב בחצר.

  אז למה זה קורה? הגורמים כרגיל וכידוע עשויים להיות מגוונים ולנבוע ממקורות ומסיבות שונים-

  סיבות רבות ומגוונות יכולות לגרום להיווצרות של סתימה או של תקלה בבור הביוב בחצר. סיבות אלו יכולות כרגיל לנבוע ממעשי ידי האדם – כגון השלכת מגבונים, תחבושות הגייניות, טיטולים חד פעמיים, שיערות, חפצים שונים ושאר שאריות מזון ולכלוך לכיורי הבית- האמבטיה, המטבח וכמובן בשירותי הבית- כאשר לא שמים לב ומשליכים יותר ויותר חפצים לא רצויים כאלו- בתחילה לא שמים לב והבעיה לא צפה תרתי משמע… אלא שאז לאט לאט מצטבר נזק מתמשך ובעייתי בחצר הבית בבור הביוב ורק אז לפתע אנשי הבית נזכרים ושמים לב לתקלה שהייתה קיימת בעצם לאורך תקופה וזמן ממושך ורק כעת הם "מתעוררים" ושמים לב, מבחינים בה ובצורך הדחוף לתקן אותה.

  במקרה כזה יש כמובן באופן מידי ודחוף ליזום הזמנה של שירותי פתיחת סתימה בחצר ביוב בחצר הבית כמובן על מנת להחזיר את חיי השגרה לסדרם וכן על מנת למנוע נזק מצטבר ורציני יותר בטווח הארוך, בעתיד. שכן נזק עתידי נוסף עלול להוביל כרגיל לעוגמת נפש אדירה, לפגיעה באיכות החיים וכמובן להוצאה כספית לא מבוטלת.

  בנוסף לכך, לעיתים  בורות הביוב אינם נסתמים על ידי גורמים שהם מעשי ידי בן אנוש, אלא מגורמים אל- אנושיים, באופן טבעי לדוגמה כתוצאה משחיקה ומשגרת שימוש ארוכת טווח. למה הכוונה? הכוונה היא כמובן לסדקים, לשבירה, להחמרה של בעיות מבנה שהיו קיימות מלכתחילה וניזוקו עוד ועוד במשך שנות הקיום והשימוש. רק השימוש התכוף והשחוק בבור הביוב הגבירו את השחיקה ואת עוצמת הפגיעה והתקלה עד כדי נזקים של ממש- גם במקרה זה- כבר ברגע שפורץ הנזק הראשוני, ההתחלתי- כבר ברגע שמבחינים בבעיה המקורית- חובה לזכור- לא להמתין עוד, לא כדאי לחכות עד להצטברות ולהתבססות נזק גדול ומתמשך- אלא כבר ברגע שמבחינים בסיטואציה שבה בור הביוב בחצר סתום ואינו מתפקד כראוי וכמו בעבר- כבר אז- ובאופן מידי ודחוף יש להזמין את אנשי המקצוע האמינים והאחראים שאמונים מעצם הגדרתם וניסיונם על פתיחת סתימת ביוב בחצר הבית.

  יש כמובן לערוך בדיקה ולבחון שאכן הזמנו אנשי מקצוע שאמונים על הדבר ושלא נזמין אנשי מקצוע או אנשי שירות דומים או / ו ליד- כאלו שמתעסקים בשיפוצים כללים או/ו אינסטלטורים לעת מצוא לתקלות בתוך מערכת הביוב התוך ביתית- אלו כמו גם אלו- יכולים להבטיח הבטחות, אבל כמובן לא יהיו בדרך כלל מנוסים ומקצועיים דיים על מנת לבצע את התיקון ואת הטיפול הרצויים לנו כשאיבת בור הביוב בחצר הבית.

  אל תשכחו שבסופו של יום- עבודה לא אחראית בידי אנשי מקצוע לא ראויים ולא מקצועיים שכאלו- כמובן, עלולה לגרום לנזק מצטבר נוכחי או/ ו עתידי- שעליו אתם תשלמו ביוקר ובעוגמת נפש גדולה, לכן יש להזמין אך ורק אנשי מקצוע המתמחים באופן מיוחד ושוטף בפתיחת סתימות של בורות הביוב החיצוניים.

  יש לזכור, כאמור, שלעיתים הסתימה בביוב החצר נגרמת מגורמים שונים ומגוונים במיוחד. אחד הנפוצים שבהם הוא כתוצאה מסחף של עלים בעונות השנה הרלוונטיות- בעיקר בסתיו ובחורף- אז ישנה נשירה משמעותית של עלי שלכת והם כמובן עלולים להיסחף לתוך הבורות ולגרום בסופו של דבר לסתימתם. על כן אנו ממליצים לכל בעלי הבתים לחשוב להיערך תוך שיקול דעת ראוי ונכון- על מנת למנוע הצטברות לא רצויה ובלתי אחראית של עלים לצד בורות הביוב, צינורות המרזב ובכל מקום אחר המועד לפורענות לסתימת ביוב ו/או לנזק מצטבר אחר.

  פעמים רבות תשומת לב ויחס משמעותי ראשוני, חשיבה הגיונית נכונה תמנע נזק או תקלה חמורים יותר ועתידיים. גם שורשים לא מטופלים של עצי גינה או שיחים בקרבתם – שורשים שעלולים להיות ברוב המקרים בסופו של דבר מוסווים בתוך האדמה פנימה- עלולים לגרום לנזק אדיר לבור הביוב ולחסימתו ולסתימתו.

  גם במקרים אלו יש להשתמש כמובן אך ורק בשירותי חברה מקצועית ומיומנת, בעלת ניסיון ואחריות דווקא לבעיות ניקוז של פתיחת סתימות ביוב בחצר. בשום פנים ואופן אנחנו לא ממליצים או מציעים לנסות לבצע את העבודה באופן עצמאי וכמובן כאמור גם לא מומלץ כלל להסתמך או לנסות ולהזמין אנשי שירות ובעלי מקצוע מתחום אחר.

  אנחנו מציעים לכם שאת בור הביוב שלכם בחצר יפתחו רק אנשי הביובית, אנשי שירות המיומנים ומנוסים בתקלות אלו.

  אז מי צריך לשלם? המשכיר או השוכר? הבעלים או הדייר המשתמש בנכס? לרוב בחוזה המחייב בין בעל הבית לשוכר/ לדייר המתגורר נערך חוזה מדויק ומחייב המדגיש ומפרט גם מקרים של תקלות ושל טיפול ותיקון בבעיות שונות שיצוצו במהלך השנים.

  כדאי בין הכללים והדגשים הנחתמים בחוזה לא לשכוח כמובן גם את סעיפי התיקונים שקשורים לתקלות בתוך הבית ובסביבתו.

  לסיום, אז מי אנחנו ומה אנחנו מציעים לכם? אנחנו מציעים לכם בעלי מקצוע בתחום שירותי פתיחה של סתימה בביוב בחצר הבית. אנחנו יודעים שגם אתם מחפשים מקצוענים ומנוסים, אחראיים ואדיבים, ולכן משתדלים להפנות אליכם את אנשי המקצוע האלו במחירים הוגנים וראויים.